Varia

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8
 • Władza

  Wyprzedaż|Varia

  Aldona Wiktorska-Święcka (tekst)
  Tomasz Jakub Sysło (rysunki)
  Władza
  Traktat o rzeczach codziennych

   

  Blisko dwadzieścia pięć lat po ustanowieniu demokracji w Polsce, po politycznym przełomie w 1989 roku, jej jakość i dojrzałość są na stosunkowo niskim poziomie. Wielość powodów takiego stanu rzeczy sprowadza się do postaw obywatelskich Polaków i Polek. Podejmując problematykę władzy i wskazując, jaki wywiera wpływ na różne obszary życia codziennego, autorzy książeczki w sposób szczególny zajmują się problemem władzy politycznej. Mają...

  Cena:15.00
 • Z Wilna do Wrocławia

  Varia

  Z Wilna do Wrocławia
  Z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem rozmawia Rafał Bubnicki

   

  Portret kardynała eksponujący jego związki z papieżem Janem Pawłem II, z ruchem społecznym „Solidarność”, z rodzinną Litwą i Wrocławiem. Dwa teksty w książce są reportażami, pozostałe mają formę wywiadu.

 • Z Wilna do Wrocławia

  Varia

  Rafał Bubnicki
  Z Wilna do Wrocławia
  Rozmowy z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem

   

  Drugie, rozszerzone i uzupełnione o zdjęcia wydanie książki poświęconej kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi. Z wywiadów przeprowadzonych z kardynałem i reportaży czytelnik dowie się m.in. jaką Wileńszczyznę kardynał pamięta i nosi w sercu; jak wspominał Jana Pawła II w czasie żałoby po papieżu; pozna historię ukrycia 80 milionów dolnośląskiej „Solidarności”.

  Cena:35.00
 • Z Wrocławiem w tle

  Varia

  Anna Dąbrowska, Anna Burzyńska-Kamieniecka, Urszula Dobesz, Małgorzata Pasieka
  Z Wrocławiem w tle
  Zadania testowe z języka polskiego dla cudzoziemców

   

  Adresatem zbioru zadań są cudzoziemcy poznający język polski na odpowiednich poziomach (podstawowym B1, średnim B2, zaawansowanym C2), mający w przyszłości zamiar zdawać egzamin państwowy z języka polskiego jako obcego, oraz inne osoby uczące się polszczyzny, niekoniecznie w celach egzaminacyjnych.

  20 zł / egz. Zamówienia proszę składać mailowo: wydawnictwo@atutoficyna.pl
 • Zaufanie

  Wyprzedaż|Varia

  Marta Todorow, Edward Skubisz, Agnieszka Traczyńska
  Zaufanie
  Małe opowieści o wielkich rzeczach

   

  Książka napisana z myślą przede wszystkim o młodszych (6-10-letnich) dzieciach i ich rodzicach, którzy lubią swoim pociechom czytać i opowiadać. Teksty i stanowiące z nimi nierozłączną całość rysunki przybliżają dzieciom postać Jezusa i znaczenie wielu chrześcijańskich symboli, np. wody, światła, soli, olejku, chleba. Książka powstała...

  Cena:23.00
 • Zawód na minie

  Wyprzedaż|Varia

  Romuald Gomerski
  Zawód na minie

   

  Wspomnienia byłego dziennikarza wrocławskiej i szczecińskiej prasy, dotyczące przede wszystkim pracy w dolnośląskich dziennikach „Gazecie Robotniczej” i „Słowie Polskim”, którym od 1981 r. kierował przez prawie 10 lat.

  Cena:10.00
 • Zwanzig Jahre danach. Gespräche über den deutsch-polnischen Nachbarschaftsvertrag / Dwadzieścia lat później. Rozmowy o polsko-niemieckim Traktacie o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy

  Wyprzedaż|Varia  Zwanzig Jahre danach. Gespräche über den deutsch-polnischen Nachbarschaftsvertrag /
  Dwadzieścia lat później. Rozmowy o polsko-niemieckim Traktacie o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy


  W 2011 r. przypada dwudziesta rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej  współpracy. Z tej okazji Tytus Jaskułowski i Karoline Gil  przeprowadzili wywiady z osobami związanymi z jego genezą, bezpośrednim przygotowaniem, implementacją i oceną.  Na ich pytania zgodzili się odpowiedzieć dyplomaci, politycy i badacze stosunków polsko-niemieckich, m.in. Tadeusz Mazowiecki...

 • Złoto

  Varia

  Kinga i Krzysztof Maciejakowie
  Złoto
  Vademecum poszukiwacza

   

  W publikacji opisane zostały dzieje złota i jego właściwości oraz miejsca, w których występuje. Książka przede wszystkim odpowiada na pytania, za pomocą jakich urządzeń i jak należy płukać złoto.

  nakład wyczerpany
 • Śpiewnik

  Varia

  Śpiewnik
  Wybór i opracowanie: Jan Kowalski

   

  W śpiewniku zebrano teksty kilkuset piosenek na każdą okazję. Są tu znane i mniej znane piosenki  biesiadne, cygańskie, harcerskie, kabaretowe, kowbojskie, ludowe, patriotyczne, sentymentalne, turystyczne, wojskowe, żeglarskie, przyśpiewki weselne, piosenki rosyjskie i ukraińskie. Do wielu dołączono chwyty gitarowe.

  nakład wyczerpany
 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8