Varia

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna »
 • Lato w Polsce

  Wyprzedaż|Varia

  Małgorzata Dziewięcka
  Lato w Polsce

   

  W 1992 roku Polka mieszkająca w Bostwanie, a od lat przebywająca za granicą – w Peru, Boliwii, Indiach, Holandii, na Malediwach, Seszalach, przyjeżdża do Polski na całe lato. Książka jest dziennikiem z jej podróży, zapisem tamtej rzeczywistości w ciekawym okresie transformacji ustrojowej.

  Cena:13.00
 • Legislacja

  Wyprzedaż|Varia

  Marek Czarkowski
  Legislacja
  Kulisy afery hazardowej

   

  „Afera hazardowa” odsłoniła kulisy i metody rządzenia. Ujawniła meandry procesów decyzyjnych i motywy, którymi kierują się rządzący naszym krajem politycy. To precyzyjny i smutny opis stanu polskiej demokracji, w której polityczne intrygi i walka o podział rynku tworzą niebezpieczną mieszankę.
  W książce, z konieczności, autor wraca do starych spraw...

  Cena:24.00
 • Listy do Freyi

  Wyprzedaż|Varia

  Helmuth James von Moltke
  Listy do Freyi
  1943–1944

  Przekład: Katarzyna Bara, Karolina Stefan, Christian Dietz, Dorota Ptaszek i in.

   

  Tom obejmuje korespondencję Helmutha Jamesa von Moltkego do jego żony Freyi z lat 1943-44. Stanowi więc uzupełnienie Ostatnich listów z więzienia w Tegel, będących wstrząsającym świadectwem ostatniego etapu życia hrabiego von Moltke, które w przekładzie Magdaleny Ruty ukazały się w Polsce ponad 15 lat temu (Kraków 1993) w Wydawnictwie WAM...

  Cena:17.00
 • Marysia i Jojne

  Wyprzedaż|Varia

  Olga Szelc (red.)
  Marysia i Jojne
  czyli o polsko-żydowskich sprawach w „Małym Przeglądzie” Janusza Korczaka

   

  Książeczka poświęcona „Małemu Przeglądowi” – niezwykłemu dodatkowi do międzywojennej żydowskiej gazety „Nasz Przegląd”, tworzonemu przez Janusza Korczaka i dzieci dla dzieci.

  Cena:10.00
 • Misja w Iraku

  Wyprzedaż|Varia

  Wiesław Adamski
  Misja w Iraku

   

  Autor wszechstronnie opisał zadania polskich żołnierzy, sposób ich wykonywania, codzienne życie w bazie, trudy i zagrożenia, walkę z terrorystami, pomoc niesioną miejscowej ludności. Jego obserwacje są wnikliwe, styl, jakim została napisana książka, oszczędny, prawdziwie żołnierski. Autor nie używa wielkich słów, stroni od patosu...

  Cena:21.00
 • Myślenie kamieniem

  Varia

  Roman Konik
  Myślenie kamieniem
  Stanisław Horno-Popławski

   

  Książka poświęcona jednemu z najbardziej utalentowanych rzeźbiarzy polskich XX wieku Stanisławowi Horno-Popławskiemu zawiera obok udokumentowanych faktów z życia artysty skrupulatnie zebraną i przedstawioną wiedzę o jego dziełach. Horno w swym długim życiu, w kraju o burzliwej historii, nie uległ ideologiom i zewnętrznym tendencjom, ale osiągnął niezależność, własny wyraz i formę. Jego twórczość została przedstawiona w całym bogactwie jej przemian, ale i jednorodności.

  Cena:89.00
 • Niegdyś we Wrocławiu

  Varia

  Tadeusz Riedl
  Niegdyś we Wrocławiu

   

  Wspomnienia z lat 50., 60. i początku 70. przeżytych przez autora we Wrocławiu. Dużo miejsca poświęcił swoim studiom przyrodniczym na Uniwersytecie Wrocławskim, Operze Wrocławskiej, jej sukcesom, porażkom, artystom i historii, oraz dawnym wrocławskim lokalom – Teatralnej, Monopolowi i Klubowi Dziennikarza.

  nakład wyczerpany
 • Obrazki z Czech

  Varia

  Jolanta Piątek
  Obrazki z Czech

   

  Kilka lat spędzonych wraz z rodziną w Republice Czeskiej pozwoliły wrocławskiej dziennikarce poczynić wiele interesujących obserwacji, poznać życie codzienne naszych południowych sąsiadów, co opisała w prezentowanej książce.

  nakład wyczerpany
 • Obywatel

  Wyprzedaż|Varia

  Aldona Wiktorska-Święcka (tekst)
  Tomasz Jakub Sysło (rysunki)
  Obywatel
  Traktat o rzeczach codziennych

   

  Autorzy przygotowali tę oto książeczkę, ponieważ chcieliby zwiększyć wiedzę z zakresu obywatelstwa i obywatelskości jako wartości fundamentalnych dla funkcjonowania demokracji. Podstawowe pojęcia dotyczące obywatela połączone z wybranymi zagadnieniami myśli politycznej mogą okazać się pomocne w lepszym rozumieniu rzeczywistości społecznej i politycznej – zarówno tej na co dzień nas otaczającej w gminie, powiecie i województwie, jak i tej...

  Cena:15.00
 • Oczami Mistrza i przyjaciół

  Varia

  Oczami Mistrza i przyjaciół
  Kuchnia Polska

  Autorzy tekstów: Rafał Białek, Przemysław Bogucki, Piotr Gietner, Waldemar Hołówka, Tadeusz Hupa, Łukasz Kołodziej, Ryszard Konieczka, Emil Oleś, Mariusz Papuga, Krzysztof Parys, Rafał Pisarek, Grzegorz Pomietło, Adam Rybak, Mariusz Stolarski, Arkadiusz Szymański, Wojciech Szymański

  Autorzy zdjęć: Małgorzata Zabokrzycka, Przemysław Mazurek, Filip Morawski

   

  Był to kucharz nad kucharze, wszyscy uczestnicy tego spontanicznego zrywu, którego efektem jest ta książka, dają na to parol, czyli ręczą zawodowym honorem. Był znany i ceniony w całej gastronomicznej branży, przez wszystkich kolegów po fachu. I to właśnie oni, pod przewodnictwem Jego syna, Łukasza Kołodzieja, który na potrzeby tej książki przygotował dania według receptur Ojca, składają tutaj hołd wybitnemu szefowi kuchni – Lesławowi Kołodziejowi, tytułowemu Mistrzowi – prezentując współczesną kuchnię polska tak, jak On ją widział.

  Cena:19.90
 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna »