W związku z modernizacją naszej strony internetowej składanie zamówień przez nasz sklep nie jest możliwie. Zamówienia prosimy składać drogą mailową (wydawnictwo@atutoficyna.pl). Przepraszamy za utrudnienia.

Nowości

Nasze książki są dostępne za pośrednictwem ogólnopolskich hurtowni księgarskich Azymut, Olesiejuk i Dictum. Ich sprzedaż prowadzi Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 7, a także we Wrocławiu księgarnie Pod Arkadami przy ul. Świdnickiej 49 oraz Tajne Komplety w Przejściu Garncarskim 2. W pozostałych księgarniach na terenie Polski książki można kupić, o ile księgarze zamówią je z hurtowni.

Wiekszość naszych tytułów można zamówić także w księgarniach internetowych, bogatą ofertą wyróżnia się księgarnia bonito.pl.


 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą:

 

 

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna »
 • Erinran

  Nowości|Poezja

  Grażyna Canevall

  Erinran

   

  Erinran jest zbiorem poezji pisanych na różnych etapach życia. Poukładane chronologicznie wiersze i odautorskie komentarze do nich, będące czymś w rodzaju didaskaliów, tworzą ciekawą opowieść o autorce, jej dojrzewaniu, pierwszych próbach literackich, o wchodzeniu w dorosłość w czasach Solidarności w PRL, w końcu także o emigracji, utracie i odzyskaniu matczynego języka dla poezji oraz o pisaniu w językach obcych.

  Cena:28.00
 • Synchronie und Diachronie. Gegenstand – Methoden – Ziele

  Nowości|Beiträge zur allgemeinen...

  Edyta Błachut, Adam Gołębiowski (red.)

  Synchronie und Diachronie. Gegenstand – Methoden – Ziele

   

  Spis treści

   

  W tomie ósmym czasopisma zamieszczono m.in. artykuły: Moniki Bielińskiej Kontroversen um die lexikographische Theorie, Andrzeja S. Fereta Zwischen dem Plan und seiner Realisierung. Zu den Hodonymen in der Stadt Białystok im Zweiten Weltkrieg unter deutscher Besatzung, Marty Rogozińskiej Akustische Analyse von Vokaldehnungen im sportlichen Kontext.

  Cena:40.00
 • Gramatyka niemiecka w pytaniach i odpowiedziach

  Nowości

  Norbert Morciniec
  Gramatyka niemiecka w pytaniach i odpowiedziach


  Spis treści

   

  Autor podręcznika usystematyzował wiedzę gramatyczną wyniesioną z nauki szkolnej, wybierając sprawdzoną metodę pytań i odpowiedzi. Dzięki temu książka powinna być znakomitą pomocą dla osób przygotowujących się do egzaminu z gramatyki niemieckiej. Może także posłużyć wszystkim uczącym się języka niemieckiego, ponieważ znajdą w niej przystępnie wyjaśnione poszczególne zagadnienia gramatyczne.

  Cena:40.00
 • Nützliche Wendungen für das Fach Akademisches Schreiben

  Nowości

  Lesław Cirko
  Nützliche Wendungen für das Fach Akademisches Schreiben

   

  Spis treści

   

  Książka wychodzi naprzeciw potrzebom polskich studentów germanistyki. Wielu z nich boryka się z olbrzymimi problemami przy formułowaniu tekstów, gdy jako nierodowici użytkownicy języka niemieckiego piszą pierwsze prace naukowe po niemiecku. Ich próby zawierają często liczne błędy gramatyczne i leksykalne. Ponadto rodzimi użytkownicy języka niemieckiego krytykują ich prace, ponieważ zauważają w tekście pisanym naukową odmianą niemczyzny liczne niedoskonałości stylistyczne. Temu właśnie próbuje częściowo zaradzić niniejszy poradnik, podając kilkaset podpowiedzi...

  Cena:25.00
 • Sudety, nr 1/172

  Nowości|Sudety

  Sudety, nr 1/172

  styczeń – luty 2020

   

  W numerze:


  – Bunt tkaczy na Podgórzu w 1793 roku

  – Rytualne sanatorium Austria rodziny Kroplowitz w Kudowie-Zdroju

  – O planach włączenia Boguszowa do Wałbrzycha...

  Cena:10.00
 • Funkcjonariuszki Służby Więziennej

  Nowości

  Katarzyna Dojwa-Turczyńska
  Funkcjonariuszki Służby Więziennej
  Wybrane aspekty socjologiczne

   

  Spis treści

   

  Autorka, korzystając z dorobku zarówno socjologii, jak i nauk o bezpieczeństwie, przygląda się obecności kobiet w kadrach mundurowych Służby Więziennej, najmniej zmaskulinizowanej formacji bezpieczeństwa w Polsce. Interesująca problematyka, rozbudowane podłoże teoretyczno-normatywne oraz ciekawe wyniki badan jakościowych sprawiają, że książka ta jest szczególnie cenną publikacją.

  Cena:44.00
 • Русско-польские межъязыковые омонимы в сфере нтернациональной ексики

  Nowości

  Haтaлья Дидeнкo
  Русско-польские межъязыковые омонимы в сфере нтернациональной  ексики

  (лексико-семантический анализ)

   

  Spis treści

   

   

   

  W książce zaprezentowana została systematyczna klasyfikacja potencjalnych sposobów formowania się homonimów międzyjęzykowych na przykładzie leksyki internacjonalnej języka polskiego i rosyjskiego. Szczególną uwagę poświęcono polonizmom w języku rosyjskim. Rozpatrywane są relacje semantyczne w porównywanych parach wyrazowych, w tym – na podstawie minimalnych komponentów znaczeń (analiza semowa leksyki pseudointernacjonalnej). Zakończenie monografii stanowią materiały do słownika rosyjsko-polskiego homonimów międzyjęzykowych leksyki internacjonalnej.

  Cena:38.00
 • Три фрагмента о любви

  Nowości

  Aннa Ƃoгинcкaя
  Три фрагмента о любви
  Любовный дискурс в польской и русской прозе 70-х годов XX века

   

  Spis treści

   

  Autorka analizuje mało rozpoznane dotychczas zagadnienie dyskursu miłosnego w prozie polskiej i rosyjskiej lat 70. XX wieku. Komparatystyczna metoda badań, łącząca wielojęzyczność, polifonię i głębokie międzykulturowe zrozumienie, ujawnia narodowe determinanty dyskursu miłosnego. W książce czytelnik znajdzie wszechstronną (mitologiczną, społeczną, kulturową) analizę trzech dyskursów miłosnych: romantycznego (przez pryzmat celtyckiej legendy o Tristanie i Izoldzie), tradycyjnego (na materiale nurtu wiejskiego) oraz dyskursu miłości w małżeństwie. Interdyscyplinarny charakter...

  Cena:38.00
 • Dyskursywny profil słuchacza Pierwszego Programu Polskiego Radia

  Nowości

  Jakub Wilk
  Dyskursywny profil słuchacza Pierwszego Programu Polskiego Radia

   

  Spis treści

   

  Fundament przyjętego w pracy myślenia stanowi idea głosząca, że uczestnik danego nurtu dyskursywnego może się niejako w nim przejrzeć jak w lustrze, a nawet więcej – partycypować w kreowaniu jego zawartości. Autor pyta, jak wyraźne może być to odbicie oraz w jaki sposób kształtuje się dynamika napięcia między dzierżącymi komunikacyjną władzę nadawcą a członkiem grupy słuchaczy, skupionej wokół wybranej stacji radiowej. W książce czytelnik znajdzie charakterystykę poszczególnych audycji Pierwszego Programu Polskiego Radia, ich autorów oraz tematykę.  Zaproponowany przez autora profil odbiorcy powinien posłużyć dziennikarzom radiowym

  Cena:42.00
 • Edmond et Jules de Goncourt en Pologne. 1860–1918

  Nowości

  Agata Sadkowska-Fidala
  Edmond et Jules de Goncourt en Pologne. 1860–1918

   

  Spis treści

   

  W dzisiejszych czasach nazwisko Goncourtów jest kojarzone przede wszystkim z nagrodą ich imienia, ufundowaną przez starszego z braci. Nawet we Francji dzieło Edmonda i Julesa jest dużo mniej znane szerokiej publiczności niż na przykład dzieło Zoli. A jednak w swoich czasach bracia byli jednymi z najważniejszych postaci francuskiego środowiska literackiego. Ich twórczość pisarska, pamiętnikarska i historyczna odegrała ważną rolę w dziejach literatury, a bracia aspirowali nawet do miana ojców założycieli naturalizmu. To, co pisali, wzbudzało wśród współczesnych duże...

  Cena:52.00
 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna »