W związku z modernizacją naszej strony internetowej składanie zamówień przez nasz sklep nie jest możliwie. Zamówienia prosimy składać drogą mailową (wydawnictwo@atutoficyna.pl). Przepraszamy za utrudnienia.

Nowości

Nasze książki są dostępne za pośrednictwem ogólnopolskich hurtowni księgarskich Azymut, Olesiejuk i Dictum. Ich sprzedaż prowadzi Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 7, a także we Wrocławiu księgarnie Pod Arkadami przy ul. Świdnickiej 49 oraz Tajne Komplety w Przejściu Garncarskim 2. W pozostałych księgarniach na terenie Polski książki można kupić, o ile księgarze zamówią je z hurtowni.

Wiekszość naszych tytułów można zamówić także w księgarniach internetowych, bogatą ofertą wyróżnia się księgarnia bonito.pl.


 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą:

 

 

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna »
 • Approaching Nature through Metaphors in Thoreau’s Writings

  Nowości

  Laura Suchostawska
  Approaching Nature through Metaphors in Thoreau’s Writings

   

  Spis treści

   

  Od spokojnych brzegów stawu Walden po dziewicze lasy i góry Maine, Henry David Thoreau w swoich książkach, esejach i dziennikach zabiera nas w podróż po dziewiętnastowiecznej Nowej Anglii. Na setkach stron znajdujemy opisy przyrody i jej funkcjonowania, towarzyszymy mu w poszukiwaniu sposobów zbliżenia się do otaczającej natury i innych istot. Metafory nie tylko pomagały mu wyrazić to, co zaobserwował i czego doświadczył, ale w pierwszej kolejności kształtowały też postrzeganie i rozumienie świata przyrody, jako że metafora...

  Cena:30.00
 • Modern Football a świat kibiców 5

  Nowości

  Andrzej Ostrowski (red.)
  Modern Football a świat kibiców 5
  Interdyscyplinarne studia nad kulturą futbolu

   

  Spis treści

   

  Publikacja jest pokłosiem kolejnej, dziewiątej już konferencji „Modern Football a świat kibiców”. Konferencja jest dziełem Projektu Społecznego „Kibice Razem Śląsk Wrocław”, który wspiera pozytywne inicjatywy wychodzące ze środowiska kibiców i stara się budować dobry wizerunek tych środowisk. Od kilku lat współorganizatorem Konferencji jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Corocznie do Wrocławia przyjeżdżają przedstawiciele środowisk akademickich i sportowych, którzy potrafią dostrzec w piłce nożnej nie tylko wynik, ale też wiele zjawisk społecznych, kulturowych, prawnych, politycznych, ekonomicznych...

  Zainteresowanych lekturą tego wydania, jak i poprzednich części cyklu, prosimy o kontakt z redaktorem tomu: andrzej.ostrowski@dsw.edu.pl
 • Opieka nad zwierzętami: wyzwania etyczne i społeczne

  Nowości

  Hanna Mamzer
  Opieka nad zwierzętami: wyzwania etyczne i społeczne

   

  Spis treści

   

  Los zwierząt nie-ludzkich na tej planecie zależy od nas, ludzi. Tylko my możemy o ten los zadbać – swoimi codziennymi działaniami, wyborami (także konsumenckimi) i reagowaniem na te z otaczających nas zjawisk, które budzą nasz sprzeciw. Brak reakcji na nieakceptowane zjawiska oznacza współpracę z opresorem. Jestem głęboko przekonana – pisze autorka tej książki – że dyskusje na temat codziennych ludzkich praktyk wobec zwierząt zmieniają w końcu los tych zwierząt.

  Cena:30.00
 • Das Tagebuch der Susanne Websky / Pamiętnik panny Susanne Websky

  Nowości

  Das Tagebuch der Susanne Websky / Pamiętnik panny Susanne Websky

  Ein Lebensbild aus dem Schlesien der Biedermeierzeit / Życie na Dolnym Śląsku w czasach biedermeieru

  Przekład: Magdalena Maruck

   

  Do dzisiaj zachował się dom, w którym w dzieciństwie i młodości spędzała lato w śląskich górach, jej portret – oraz pamiętnik, który rozpoczęła w wieku siedemnastu lat. Odbija się w nim życie wrocławskiej rodziny kupców lnu na początku XIX wieku. Susanne Websky to poważna dziewczyna, dla której ważna jest praca nad kształtowaniem charakteru; zawsze gotowa jest prowadzić rozmowy z przyjaciółkami, a potem z przyjacielem. Jest szczęśliwa w domu, mogąc czytać czy muzykować...

  Cena:38.00
 • Orbis Linguarum, vol. 53

  Nowości|Orbis Linguarum

  Joanna Małgorzata Banachowicz, Edward Białek, Tomasz Wysłobocki (red.)

  Orbis Linguarum, vol. 53

   

  Spis treści

   

  W numerze m.in. teksty: Zwischen Affirmation und Ablehnung: Hermann Stehr im Urteil seiner Zeitgenossen Edwarda Białka i Justyny Radłowskiej, Obtenir l’égalité philosophique. L’accès des femmes àla philosophie en France (1868–1918) Annabelle Bonnet, Gdy runął mur. Literatura polska w dobie przełom Stanisława Beresia.

  Cena:90.00
 • Lingwistyka dyskursu jako integrujący program badawczy

  Nowości

  Waldemar Czachur

  Lingwistyka dyskursu jako integrujący program badawczy

   

  Spis treści

   

  Książka pokazuje, w jaki sposób językoznawstwo, szczególnie polonistyczne i germanistyczne, otwierało się na kategorię dyskursu; przedstawia argumenty na rzecz lingwistycznej wartości dyskursu w kontekście badań nad komunikacją społeczną oraz procesami tworzenia się znaczeń. Poszukuje także teoretycznych, metodologicznych oraz metodycznych założeń i fundamentów lingwistyki dyskursu jako integrującego programu badawczego.

  Cena:38.00
 • Od Somosierry do Saragossy

  Nowości

  Magdalena Krzyżostaniak
  Od Somosierry do Saragossy

   

  Spis treści

   

  Wiele razy do roku podczas uroczystości w Polsce i za granicą rozbrzmiewaja słowa: Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy. Czy pod tą opinią o Napoleońskich zwycięstwach podpisaliby się Polacy wcieleni w 1808 roku do Wielkiej Armii i w jej szeregach skierowani do walk na Półwyspie Iberyjskim podczas hiszpańskiej wojny o niepodległość?

   

  Książka stara się przynieść odpowiedź na to pytanie, przybliżając polskiemu Czytelnikowi obraz hiszpańskiej części kampanii Napoleona Bonapartego oraz polskiego w niej udziału. Autorka wizję tę rekonstruuje na podstawie wspomnień żołnierzy napoleońskich, a także na podstawie dzieł literatury pięknej...

  Cena:40.00
 • Polska książka artystyczna po 1989 r. w perspektywie bibliologicznej

  Nowości

  Paweł Bernacki
  Polska książka artystyczna po 1989 r. w perspektywie bibliologicznej

   

  Spis treści

   

  W niniejszej pracy autor spogląda na książkę artystyczną z dwóch różnych perspektyw,
  składających się na dwie części tej publikacji. Pierwsza z nich – węższa – analizuje interesujące
  go zagadnienie od strony bibliologii. Omawiane zjawisko zostaje skonfrontowane z teoriami księgoznawców
  i dorobkiem reprezentowanej przez nich nauki w celu sprawdzenia, czy i w jakim stopniu możemy mówić
  o książce artystycznej jako o książce właśnie. Część druga zaś poświęcona jest relacjom między tekstem
  literackim a wizualną formą dzieła...

  Cena:44.00
 • Żelazno 1945–1989

  Nowości

  Piotr Basiński, Magdalena Basińska
  Żelazno 1945–1989
  Zarys epoki w dziejach pewnej wsi

   

  Spis treści

   

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r. Podstawę źródłową stanowiły wywiady przeprowadzone z 11 osobami, których rodzice, a czasem oni sami, byli osadnikami przybyłymi do wsi tuż po zakończeniu wojny.

  Cena:45.00
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 16

  Nowości|Linguistische Treffen...

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (red.)

  Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 16

   

  Spis treści

   

  W szesnastym numerze czasopisma czytelnik znajdzie m.in. artykuły: Pauliny Kaźmierczak O różnorodności nazw określających migrantów – na materiale leksykograficznym, Svitlany Kovtiukh Assimilationsphänomene des Stimmtons im modernen Ukrainischen aus multilateraler Perspektive, Artura Tworka Phonologie / Phonetik / Phonodidaktik – zu den Prinzipien der Ausspracheschulung aus philologischer Sicht.

  Cena:42.00
 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna »