Archiwum

 

 

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »
 • Oficyna Wydawnicza ATUT na 20. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

  Archiwum

   



  1 grudnia 2011 (CZWARTEK)

  16.00-17.00
  Promocja książki Heinrich Kunstmann – Tymoteusz Karpowicz. Listy 1959-1993 z udziałem redaktora książki  prof. Marka Zybury. Moderacja Jan Stolarczyk. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Galeria BWA Awangarda, Witryna Lewa.

  16.00-17.00
  Jerzy Luty podpisuje książkę John Cage. Filozofia muzycznego przypadku. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.

  17.00-18.00
  Spotkanie z Marią Berny, autorką książki wspomnieniowej Wieża radości. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Filia nr 57, ul Szewska 78.


  2 grudnia 2011 (PIĄTEK)

  12.00-13.00
  Joanna Żak-Bucholc podpisuje książkę Dusza Góry – pierwszą literacką opowieść o mitach, bogach i ludziach w kulturze minojskiej na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.

  14.30-15.30
  Autorki podpisują swoje książki: Aleksandra Szewczyk Mecenat artystyczny biskupów wrocławskich w dobie reformacji i potrydenckiej odnowy Kościoła 1520-1609, Katarzyna Sulej Fundacje artystyczne wrocławskiego patrycjusza Heinricha Rybischa 1485-1544.  Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.

  16.00-17.00
  Spotkanie z autorkami książek wydanych w seriach pod redakcją prof. Jana HarasimowiczaAleksandrą Szewczyk (Mecenat artystyczny biskupów wrocławskich w dobie reformacji i potrydenckiej odnowy Kościoła 1520-1609) i Katarzyną Sulej (Fundacje artystyczne wrocławskiego patrycjusza Heinricha Rybischa 1485-1544). Zaprasza Oficyna Wydawnicza Atut, Galeria BWA Awangarda, Witryna Lewa.

  16.15-17.15
  Andrzej Bień podpisuje książkę Piosenki ze studenckiego teatru "Kalambur" na głos z fortepianem na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.

  18.00-19.00
  Promocja książki Andrzeja Bienia Piosenki ze studenckiego teatru "Kalambur" na głos z fortepianem. W trakcie wieczoru – nieprzewidziany program artystyczny w wykonaniu Kalamburowców, Art Café Kalambur, ul. Kużnicza 29a, Wrocław.


  3 grudnia 2011 (SOBOTA)

  10.00-16.00
  Kiermasz książek pedagogicznych i psychologicznych w Instytucie Pedagogiki UWr (ul. Dawida 1) – hol koło portierni. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT

  11.00-12.00
  Anna Sokalska podpisuje książki Potomstwo Księżyca, Kryształowe sny i Melodia końca świata na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.

  12.00-12.45
  Prof. Andrzej Gwoźdź, autor publikacji Obok kanonu. Tropami kina niemieckiego, podpisuje swoją książkę na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.

  13.00-14.00
  Spotkanie z prof. Andrzejem Gwoździem, autorem książki Obok kanonu. Tropami kina niemieckiego. Moderacja dr Andrzej Dębski. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Galeria BWA Awangarda, Salon Angelusa.

  13.00-14.00
  Robert Migdał podpisuje książkę Tylko nie o polityce, proszę..., stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury

  14.30-15.30
  Spotkanie z Romualdem M. Łuczyńskim, autorem książki Losy rezydencji dolnośląskich w latach 1945-1991. Moderacja Witold Podedworny. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Galeria BWA Awangarda, Witryna Lewa.

  15.00-16.00
  Spotkanie z Robertem Migdałem, autorem książki Tylko nie o polityce, proszę... Moderacja Krzysztof Kucharski. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, Kawiarnia Literatka, Rynek 56/57.

  16.00-17.00
  Romuald M. Łuczyński podpisuje książkę Losy rezydencji dolnośląskich w latach 1945-1991 na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.

  17.00-18.00
  Maria Berny podpisuje książkę wspomnieniową Wieża radości na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.


  4 grudnia 2011 (NIEDZIELA)

  Przemysław Wojciech Witkowski podpisuje zbiór poezji Autoportret z  obciętym uchem na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury.

   

 • Andrzej Olas w Literatce (fotorelacja)

  Archiwum

  Co Amerykanie powinni wiedzieć o Polsce i dlaczego wciąż warto pisać o powstaniu warszawskim? Na te i inne tematy rozmawialiśmy z Andrzejem Olasem, prowadzącym wykłady o współczesnej Polsce dla Amerykanów i autorem książki Dom nad jeziorem Ontario, który był gościem wrocławskiej Literatki 5 października 2011 r.

 • Pierwsza promocja książki Joanny Żak-Bucholc za nami, następne spotkania po wakacjach

  Archiwum

   

  Zdjęcie ze spotkania z Joanną Żak-Bucholc, autorką książki Dusza góry, które odbyło się 27 czerwca 2011 r. w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu. Książka ta jest pierwszą literacką opowieścią o mitach, bogach i ludziach w kulturze minojskiej.

 • „Obok kanonu” w miesięczniku „Kino”

  Archiwum

  W najnowszym numerze „Kina” Grażyna Stachówna zamieściła recenzję książki Andrzeja Gwoździa Obok kanonu. Tropami kina niemieckiego. Tekst nosi tytuł Szerokie marginesy niemieckiej kinematografii. Przytaczamy jego fragment i zachęcamy do przeczytania całości:

   

  Lektura książki Andrzeja Gwoździa Obok kanonu. Tropami kina niemieckiego sprawia czytelnikowi – najprościej mówiąc – wielką frajdę. Poznaje w przeważającej mierze nowe dla siebie fakty, zjawiska i ludzi, zaczyna dostrzegać zadziwiające związki między poszczególnymi, z pozoru bardzo odległymi sprawami – jak w błyskotliwym eseju o podobieństwie Heimatfilmów, reprezentujących kaprealizm (określenie Autora), z polskimi filmami socrealizmu, czy dziwne meandry ludzkich losów – jak w poruszającym eseju o karierze dwu kompozytorów, z których jeden wyjechał z Niemiec po dojściu Hitlera do władzy i zyskał sławę w Hollywood, a drugi pozostał w Trzeciej Rzeszy i tworzył popularne szlagiery filmowe wspierające propagandę nazistowską; [czytelnik] ma narastającą świadomość obcowania z autorem, którego kompetencja historyczna i kulturowa jest imponująca, świadomy dystans do opisywanych spraw godny podziwu, a dyskretne poczucie humoru (nieujawniane z oczywistych względów w tekstach teoretycznych) ujmujące i zaraźliwe.

 • Fotorelacja ze spotkania z Zofią Muzyką (17.06.2011 r.)

  Archiwum

   

  Promocja książki Bilet do Izraela odbyła się w Czytelniczym Klubie Seniora w Filii 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ul. Sztabowej.

 • Jerzy Luty o przypadku Johna Cage’a

  Archiwum

   

  Jerzy Luty, autor książki John Cage. Filozofia muzycznego przypadku obok prof. Zbigniewa Skowrona był gościem Programu II Polskiego Radia w audycji Michała Nowaka. Zapraszamy do wysłuchania ich rozmowy – Przypadek Johna Cage’a.

   

  http://www.polskieradio.pl/8/734/Artykul/340138,Przypadek-Johna-Cagea

 • Piszą o nas w „Odrze”

  Archiwum

  W najnowszym numerze „Odry” Wojciech Browarny zrecenzował książkę Mieczysława Orskiego Opowieści dla dorosłych i opowiastki dla niedorosłych. Zachęcamy do lektury (Wojciech Browarny, Kilka dobrych pytań, Odra 2011, nr 5, s. 129-130). Poniżej fragment:

  Autor Opowieści... posługuje się sprecyzowanymi kryteriami oceny utworów narracyjnych, swobodnie porusza się w różnych kontekstach literatury ostatnich dekad, a przede wszystkim stawia prozaikom wymagania, które nie wynikają z aktualnej koniunktury na rynku tematów czy idei, ale z osobistej pamięci czytelniczej, wykraczającej daleko poza 1989 rok. Krytyczny dialog z pisarzami, inicjowany przez Orskiego, doprowadza do konfrontacji ich prozy z pytaniami o świadomość historyczną, narodowe samopoczucie i samookreślenie, autonomię literatury w kulturze spektaklu. Z tymi dorosłymi, ważnymi pytaniami interesująco czyta się nawet niedorosłe opowiastki Shutego czy Maślanki.

 • O Johnie Cage'u w Entropii

  Archiwum

   

   

  Prezentujemy fotorelację z spotkania z Jerzym Lutym , autorem książki John Cage. Filozofia muzycznego przypadku (galeria Entropia, 01.03.2011).

 • Wywiad z autorem „Lekcji dialogu”

  Archiwum

  „Zarówno polski, jak i niemiecki maturzysta powinien znać nie tylko podstawowe fakty, ale i procesy zachodzące wokół nich. Katastrofalne błędy popełniane w przeszłości i niezwykłe sukcesy – i to wspólne, a nie kosztem sąsiada. Do zrozumienia tego procesu dochodzenia Niemców i Polaków do dzisiejszej wspólnoty interesów rok 1970 ma znaczenie przełomowe" – mówi w wywiadzie udzielonym dla czasopisma „Dialog” Adam Krzemiński, autor wydanej przez nas książki Lekcje dialogu. Mowy, eseje i wywiady (Grass, Weizsäcker, Küng, Dönhoff, Habermas, Winkler, von Thadden i inni).

  Willy Brandt w Warszawie. Ciągłość i zmiana w niemieckiej polityce wobec Polski (1970-19990-2010), z Adamem Krzemińskim rozmawia Basil Kerski, „Dialog. Deutsch-Polnisches Magazin / Magazyn Polsko-Niemiecki” 2010/2011, nr 94, s. 39-46.

 • Ernst Jandl w radiowej Dwójce

  Archiwum

   

  27 stycznia 2011 r. o godz. 21.30 w programie II Polskiego RadiaErście Jandlu, autorze wydanej przez nas książki Sielanki i inne wiersze, opowiadał Ryszard Wojnakowski, tłumacz literatury niemieckojęzycznej i opiekun serii wydawniczej „Śpiewać to być”. Współcześni poeci austriaccy znani i nieznani. Zachęcamy do wysłuchania audycji.

   

  http://www.polskieradio.pl/8/734/Artykul/304292,Radiowe-ucho-poety

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »